Czy warto kupić drukarkę 3D?

drukarka 3d fdm Drukarki 3d

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, potrafią nas naprawdę zaskakiwać. Wśród tych, które już jakiś czas istnieją na rynku, jednak dopiero od kilku lat przeżywają prawdziwy rozkwit, można umieścić między innymi to, czym jest technologia fdm i inne, wykorzystywane w druku 3D.

Jak to się wszystko zaczęło?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Ktoś po prostu wpadł na pomysł, by drukarki nie tylko drukowały na płaszczyźnie jednowymiarowej, lecz także potrafiły wytwarzać prawdziwe przedmioty. Temat drukarek 3D ma swój początek już w roku 1984, a więc ponad 30 lat temu. Od tego czasu, z roku na rok projekt był unowocześniany, wykorzystując między innymi dokonania w innych dziedzinach, między innymi wytwarzanych materiałów. W ten sposób, na dzisiaj możemy poszczycić się naprawdę wspaniałymi urządzeniami, a są to przemysłowe drukarki fdm, profesjonalne drukarki 3d polyjet i wiele, wiele innych, także tych, które mogą być wykorzystywane przez każdego z nas, na co dzień.

Niektórzy zapewne zbyt optymistycznie podchodzą do rzeczy, które dopiero co poznali i jeśli tylko usłyszą, że prywatnie również mogą to mieć, to bardzo tego pragną i nagle mają tysiące pomysłów, jakby mogli taką drukarkę 3D wykorzystać. Jednak przed takim zakupem, należy poważnie się zastanowić, czy ktoś rzeczywiście takiego sprzętu potrzebuje.

Przede wszystkim jest to spora inwestycja, ponieważ, aby kupić dobrą drukarkę 3D, gdzie technologia fdm jest na przyzwoitym poziomie, trzeba przygotować przynajmniej kilka tysięcy, co nie ukrywajmy, dla średniego polskiego budżetu, jest dość sporym wydatkiem.

Kolejną kwestią jest fakt, po co ktoś w ogóle by takiej drukarki używał. Jeśli ma być ona sporadycznie wykorzystywana, to czy w ogóle warto kusić się na taką inwestycję? W takim wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która zarówno wykorzystuje technologię fdm, jak i polyjet, a także wiele innych, co pozwoli na wykonanie naprawdę wymyślnych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *