Polyjet i fdm – co to jest?

drukarki polyjet profesjonalne drukarki polyjet przemysłowe drukarki fdm

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt z nas nie uwierzyłby, że w każdym domu będzie dostęp do sieci, która pozwoli skontaktować się z dowolnym miejscem na świecie. Tak samo było, jeśli chodzi o telefony z ekranem dotykowym. Świat jednak idzie do przodu i powstają w nim coraz bardziej niesamowite rzeczy.

Te dwa wyrazy zapewne nikomu za wiele nie mówią. Jednak nieco więcej pojawi się w głowach, jeśli już wspomni się o tym, że istnieje coś takiego, jak drukarka 3d fdm. Czym jest taka drukarka? Jak sama jej nazwa wskazuje, jest to urządzenie, które pozwala na drukowanie projektów w trójwymiarowej przestrzeni. Jest to więc niesamowite, niespotykane jeszcze kilka lat temu urządzenie, które tworzy przedmioty o fizycznych właściwościach. Końcówka nazwy, w tym wypadku fdm, świadczy o tym, że drukarka wykorzystuje do druku technologię fdm, czyli w większości przypadków plastyczne tworzywa sztuczne.

Jakość druku 3D

Jeśli chodzi o jakość, jaką zapewniają nam takie drukarki, to możemy liczyć zarówno na coś bardzo wysokiej jakości, jak i elementy, które niestety wymagają dopracowania. Wszystko zależy od tego, czy nasza drukarka jest z wyższej półki, czy może należy do typu na każdą kieszeń, a także od tego, jaki materiał będzie używany do druku.

Drukarka 3D to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało wiele branż. Dzięki niej nie tylko świat coraz szybciej może iść do przodu, lecz również jesteśmy w stanie znacznie taniej rozwiązać problemy, które dotychczas stwarzały dużo problemu, na przykład w samej medycynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *